Blog

...

Odnośnie sytuacji związanej z korona-wirusem na świecie

W związku z zaistniałą sytuacją światowego zagrożenia epidemiologicznego, mamy pewne rozporządzenia.

Nasza firma oczywiście również stosuje się do ogólnych zasad bezpieczeństwa. Ograniczyliśmy nasz pracujący personel do minimum. Nadal jednak funkcjonujemy i serdecznie zapraszamy do kontaktu. Prosimy o rozsądek i zdrowe podejście do sprawy.

Przed przyjazdem do naszych sklepów stacjonarnych znajdujących się w Krakowie i Nowym Sączu uzgodnij z nami czego potrzebujesz.

Prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny do naszych placówek w celu ustalenia czy danych produkt znajduje się u nas na magazynie. Po weryfikacji umówimy się na dogodny termin odbioru lub wysłanie przesyłki na wybrany adres. Bardzo prosimy o transakcje bezgotówkowe. Jeśli jesteśmy w stanie zrobić coś dla Państwa zdalnie: wycena, kompletacja czy porada zapraszamy do kontaktów telefonicznych oraz e-mailowych. Można również odwiedzać nasze strony internetowe:urmet , laskomex , netatmo , bticino , farfisa , wideodomofony

Mamy nadzieje, że szybko uda się zażegnać obecny stan.

Jesteśmy cały czas do Państwa dyspozycji, życzymy dużo zdrowia i wytrwałości.

Serdecznie pozdrawiamy

Zespół Alarm-Service

...

Bezprzewodowy system domofonowy MyCom firmy Farfisa

Przedstawiamy bezprzewodowy system domofonowy MyCom włoskiej firmy Farfisa, który wykorzystuje połączenia między kasetą zewnętrzną a lokatorem za pomocą sieci GSM. W tym systemie zamiast tradycyjnych wewnętrznych urządzeń czyli słuchawek domofonowych wykorzystuje się smartfony lub telefony stacjonarne. Pozwalają one  zarówno na przeprowadzenie rozmowy jak i na otwarcie furtki bądź bramy wjazdowej.

System bezprzewodowy MyCom

 

Bezprzewodowy system domofonowy MyCom jest bardzo prosty i intuicyjny, nie wymagana jest instalacja przewodowa, jedynie zasilenie panela zewnętrznego 12V AC/DC.

Możemy go zbudować z paneli w linii stylistycznej Profilo lub Alba, z tym, że seria Profilo to starsza linia stylistyczna. Możemy dowolnie łączyć ze sobą moduły przyciskowe.

Każdemu przyciskowi na panelu zewnętrznym możemy przypisać po trzy numery telefonów (komórkowych albo stacjonarnych), pod które ma dzwonić, co jest bardzo przydatne, gdyż gdy nie odbierze posiadacz pierwszego numeru- system zadzwoni pod kolejny.

Po naciśnięciu przycisku system Farfisa zadzwoni pod podany numer telefonu. Jest to alternatywa dla osób, które dużo pracują i ciężko je zastać w domu. Osoby nieobecne w domu pod warunkiem dostępu do telefonu mogą odebrać połączenia oraz otworzyć bramkę wejściową oraz bramę.

System bezprzewodowy MyCom

 

Panele w linii stylistycznej Alba to panele modułowe. Aby zbudować zestaw z paneli w tej linii musimy zakupić moduł audio z wbudowanym mikrofonem oraz głośnikiem, moduł rozszerzenia, który pozwala nam na zamontowanie do 8 dodatkowych przycisków, pod które będzie można dzwonić. Do zasilenia systemu potrzebny nam jest jedynie transformator. Ogromnym plusem w systemie MyCom jest to, że nie potrzebujemy tradycyjnego okablowania na inwestycji. W przypadku gdy mamy słaby zasięg sieci GSM dobrze jest zainwestować w antenę zewnętrzną, która wspiera sygnał.

Programowanie systemu odbywa się zdalnie, poprzez darmowy serwer ”chmury”, SMS, USB lub bezpośrednio na karcie SIM. Niezależnie od ilości lokatorów w panelu zawsze będzie jedna karta SIM. W przypadku kart prepaidowych system powiadamia nas o niskim stanie konta.

Cały system MyCom możecie Państwo kupić tutaj.

 

...

Wulian- bezpieczny dom z możliwościami bez ograniczeń

Wulian- bezprzewodowa technologia w Twoim domu

Przedstawiamy innowacyjną technologię bezprzewodowego inteligentnego domu. Wulian jest producentem profesjonalnych rozwiązań Smart Home. System sprawdzi się świetnie w każdym domu, apartamencie, a także w hotelach, biurach oraz restauracjach. Pozwala na sterowanie zdalne – praktycznie każdym urządzeniem.

Dzięki systemowi Wulian Dom nie będziemy musieli wykonywać codziennych, rutynowych czynności. Aby poranek stał się milszy, urządzenia Wulian zadbają aby o ustalonej przez nas godzinie na przykład włączały się światła oraz ogrzewanie, odsłaniały rolety/żaluzje. System potrafi też włączyć naszą ulubioną muzykę. Technologia ta dostarcza nam energooszczędnych rozwiązań, a finalnie pozwala wprowadzić oszczędności w budżecie domowym. Montaż systemu jest prosty i szybki, a obsługa aplikacji bardzo intuicyjna.

Kiedy tylko wyjdziemy rankiem z domu Wulian zabezpieczy nasz dom. Po zamknięciu drzwi uruchomi się system alarmowy, zamkną się okna, wyłączą światła. Dzięki aplikacji wszyscy użytkownicy będą mogli się komunikować ze sobą za pomocą czatu.

Wulian- bezpieczny dom z możliwościami bez ograniczeń

Przed naszym powrotem system włączy ogrzewanie lub klimatyzację, otworzy nam bramę garażową, a w momencie wejścia do domu zapalą się światła.

Inteligentne urządzenia będą czuwać nad naszym bezpieczeństwem w kuchni, łazience – czujki dymu, gazu, zalania. W razie potrzeby system uruchomi urządzenie do podlewania ogrodu. Jeśli na zewnątrz będzie odpowiadająca wilgoć lub nastąpią opady atmosferyczne- urządzenie wyłączy tryb podlewania.

Wulian Smart Home zadba, abyś spał spokojnie. Wyłączy światła oraz wszystkie urządzenia RTV oraz zredukuje ogrzewanie do temperatury ekonomicznej.

W swojej ofercie Wulian również posiada kontrolę dostępu.

Wulian- bezpieczny dom z możliwościami bez ograniczeń

Inteligentne zamki Wulian do drzwi

Zamki do drzwi to kolejna propozycja firmy Wulian do nowoczesnego domu. Posiada kamerę noktowizyjną, która zapewnia przejrzystość zdjęć oraz umożliwia użytkownikom sprawdzenie bezpieczeństwa w pobliżu wejścia za pomocą aplikacji. Działa jak wideodomofon – istnieje możliwość otwarcia drzwi za pomocą aplikacji oraz komunikacji z gośćmi.

Posiada tryb sterowania za pomocą jednego przycisku (naciśnij przycisk opuszczania domu na zamku, aby np.: wyłączyć wszystkie urządzenia gospodarstwa domowego i włączyć urządzenia bezpieczeństwa w domu). Zamek posiada również tradycyjny sposób odblokowania. Otwór klucza znajduje się w dolnej części zamka, tak aby nie rzucał się w oczy. System umożliwia wejście do domu za pomocą odcisku palca. Potrzebuje około dwóch sekund do identyfikacji odcisków palca. Gdy ktoś zbliży się i pozostaje w pobliżu drzwi dłużej niż czas wstępny (30 sekund), kamera noktowizyjna rozpocznie rejestrację wideo (10s) i wyświetli komunikat ostrzegawczy w aplikacji użytkownika.

Inteligentny dzwonek do drzwi używany razem z przyciskiem do drzwi realizuje funkcję powiadamiania oraz wysyła komunikaty głosowe na urządzenia mobilne.

Wulian- bezpieczny dom z możliwościami bez ograniczeń

Inteligentny wizjer elektroniczny to kolejna propozycja od Wuliana. Integruje on wizjer elektroniczny, dzwonek do drzwi i inteligentną kamerę. Po potwierdzeniu tożsamości gościa użytkownik może zdalnie odblokować zamek. Urządzenie może być używane jako dzwonek do drzwi. Użytkownicy mogą być informowani o odwiedzinach będąc nawet zdala od domu, za pomocą telefonów komórkowych. Po otrzymaniu informacji o odwiedzających użytkownicy mogą wybrać wideo-rozmowę lub interkom głosowy. Posiada opcję wykrywania ruchu – nagrywa wideo przez 10 s, gdy nieznani ludzie zbliżają się na odległość 2 metrów oraz natychmiast przesyła wideo monitorujące do telefonu komórkowego.

Wulian- bezpieczny dom z możliwościami bez ograniczeń

 

Bramy – serca systemu

Kolejną kategorią w ofercie Wuliana są tak zwane bramy, czyli centrale systemów inteligentnego budynku. Oznacza to, że aby zbudować system zarządzania urządzeniami w naszym domu, musimy nabyć taką bramę. Jedną z nich jest inteligentny wazon. Oprócz tego, że spełnia on rolę serca systemu ZigBee- jest praktycznym wazonem na kwiaty. Dzięki niemu możemy kontrolować powiązania przez aplikację, sterować gestem i dotykiem oraz zdalnie sterować do zaprogramowanego trybu oświetlenia zgodnie z potrzebami użytkownika.

Wulian- bezpieczny dom z możliwościami bez ograniczeń

Do bramy podłączamy wszystkie inteligentne czujki, transmitery, kamery. Na przykład transmiter na podczerwień może konwertować na sygnał ZigBee, dodawać tradycyjne urządzenia domowe do inteligentnego systemu i zastępować zdalne sterowniki IR, aby sterować takimi urządzeniami jak telewizor, klimatyzator, projektor, napęd zasłony, itp.

Wulian- bezpieczny dom z możliwościami bez ograniczeń

Jesteśmy firmą, która zajmuje się nie tylko inteligentnym domem. Kliknij tutaj aby dowiedzieć się więcej o nas!

...

Dotykowy monitor Farfisa o przekątnej 7 cali

Dotykowy monitor Farfisa o przekątnej 7 cali to nowość na rynku. Urządzenie dedykowane do systemów cyfrowych Duo, w instalacji dwużyłowej, bez konieczności zachowania polaryzacji. Wyprodukowany przez włoską, renomowaną firmę Farfisa.

Dotykowy monitor Farfisa o przekątnej 7 cali

Głośnomówiący, dotykowy monitor Farfisa posiada kolorowy ekran o przekątnej siedem cali. Wykonany jest z tworzywa ABS, które wyróżnia się dużą odpornością na zarysowania oraz twardością.

Urządzenie montuje się natynkowo, świetnie sprawdza się w każdym pomieszczeniu, gdyż jest bardzo elegancki i prosty. Wkomponuje się w każde pomieszczenie.

Posiada menu OSD ( on – screen – display ) czyli technologię, za pomocą której można ustawiać parametry urządzenia na jego wyświetlaczu. Znajduje się tam sześć przycisków funkcyjnych: umożliwiający odebranie połączenia, otwarcie drzwi oraz cztery dodatkowe przyciski, które można zaprogramować np. do automatyki bramowej.

Monitor posiada również dodatkową sygnalizację LED oraz możliwość całkowitego wyłączenia dzwonka.

Zapraszamy do zakupu w naszym sklepie internetowym, w którym znajdziecie również inne produkty firmy Farfisa.

Aby skompletować zestaw z takim wideo monitorem trzeba dobrać zasilacz na szynę DIN ” 2221MQ” oraz montowanego podtynkowo panela zewnętrznego z serii stylistycznej ”Alba”, posiadającego szerokokątną kolorową kamerę 160 stopni o kodzie CV2124AB.

 

Dotykowy monitor Farfisa o przekątnej 7 cali
Wymiary monitora Sette
Dotykowy monitor Farfisa o przekątnej 7 cali
Wymiary monitora Sette

 

 

 

Poniżej link do całego skomponowanego zestawu wideodomofonowego:

zestaw Sette + Alba

Zapraszamy również po inne rozwiązania dla Twojego domu tutaj!

Automatyka budynkowa ...

Multimedialny monitor dotykowy. Zarządzaj swoim domem!

Multimedialny monitor dotykowy.

Przedstawiamy dziesięcio-calowy multimedialny monitor dotykowy włoskiej, renomowanej firmy Bticino, która słynie z najwyższej jakości produktów oraz nowoczesnych rozwiązań dotyczących inteligentnego budynku oraz zdalnego zarządzania poszczególnymi urządzeniami w Twoim domu.

Multimedialny monitor dotykowy
Multimedialny ekran dotykowy Bticino

 

Wymiary urządzenia to (dł. x szer. x głęb.): 315 x 200 x 24mm. Multimedialny monitor dotykowy Bticino świetnie sprawdzi się w każdym pomieszczeniu. Touchscreeny są dostępne w dwóch kolorach podstawowych- biel i czerń, więc idealnie wkomponują się w każdą aranżację wewnętrzna, nawet dla tych najbardziej wymagających. Urządzenia są bardzo eleganckie i cechują się bardzo łatwą obsługą.

Panel montujemy natynkowo przy pomocy uchwytu dostarczonego wraz z monitorem. Możemy dowolnie zarządzać tłem oraz personalizacją poszczególnych profili.

Do panela możemy podłączyć kabel USB, Ethernet oraz włożyć kartę SD.

Samo wykończenie dotykowego monitora jest błyszczące, natomiast ekran posiada matowe wykończenie, co jest dużo wygodniejsze.

Tutaj oraz tutaj znajdziesz przykładowe funkcje touchscreena.

Przykładowo możesz sterować oświetleniem w Twoim domu, każda ikonka służy do innej lampy. Halogeny sufitowe, lampa przy wejściu czy lampa sufitowa. Oprócz tego możesz również sterować ogrzewaniem, roletami a także możesz sprawdzać przeglądarkę internetową oraz zarządzać profilami użytkowników.

Multimedialny monitor dotykowy oraz inne urządzenia Bticino znajdziesz tutaj.

Zajrzyj do nas również po inne rozwiązania dla Twojego domu.

Multimedialny monitor dotykowy
Dotykowy monitor multimedialny

 

Multimedialny monitor dotykowy
Dotykowy monitor multimedialny
...

Słuchawki w kolorach tęczy firmy Laskomex

Słuchawki w kolorach tęczy firmy Laskomex, w powłoce Soft oraz błyszczącej.

 

Kolorowe unifony Laskomex
Unifony Laskomex

Przedstawiamy kultowe słuchawki LM8W firmy Laskomex, które występują aż w dwunastu kolorach w wykończeniu błyszczącym:

Kolorowe słuchawki Laskomex
Kolorowe słuchawki Laskomex

Unifon biały oraz czarny a także srebrny, które świetnie sprawdzą się w każdym wnętrzu. Kolejne stonowane kolory to szaro-beżowy i granatowy, grafitowy oraz  beżowy.

Możemy wybrać również nieco odważniejsze kolory takie jak: czerwony, pomarańczowy, żółty oraz zielony a także fioletowy.

 

 

Kolorowe słuchawki Laskomex
Kolorowe słuchawki Laskomex

Unifony Laskomex, które prezentujemy posiadają trzy pozycyjną regulację głośności wywołania, co jest bardzo przydatne przy małym dziecku, gdyż na czas snu naszego malucha, możemy spokojnie wyciszyć unifon dzięki czemu jego sen będzie spokojny.  Słuchawki wykonane są z tworzywa ABS, które cechuje bardzo duża wytrzymałość na pękanie czy też zarysowania.

 

 KOLOROWE UNIFONY Z POWŁOKĄ SOFT

Unifony Soft pokrywamy lakierem, dzięki czemu nadajemy powierzchni matowe wykończenie, a słuchawka sprawia wrażenie miękkości w dotyku. Na takich słuchawkach mniej widać zarysowania co dodaje im żywotności.

 

Czerwony unifon Laskomex z powłoką Soft
Czerwony unifon Laskomex z powłoką Soft
Żółty unifon Laskomex z powłoką Soft
Żółty unifon Laskomex z powłoką Soft

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zapraszamy do zapoznania się z całą ofertą w sklepie Laskomex   a także do kontaktu telefonicznego!

Słuchawki w kolorach tęczy Laskomex
Słuchawki w kolorach tęczy Laskomex

Więcej informacji o nas oraz naszych produktach znajdziecie tutaj!

...

Inteligentny termostat firmy Bticino

Inteligentny termostat Wi-fi włoskiej firmy Bticino.

Inteligentny termostat Wi-fi włoskiej firmy Bticino

Inteligentny termostat Wi-fi włoskiej firmy Bticino
Inteligentny termostat Bticino

Prezentujemy totalną nowość na rynku, termostat Wi-fi renomowanej, włoskiej firmy Bticino.

Do podłączenia termostatu wymagana jest aplikacja ”Bticino Termostat” dostępna do ściągnięcia na smartfony w aplikacji Google Play dla urządzeń w systemie Android oraz App Store dla urządzeń w systemie Ios. Instalacja jest bardzo łatwa i intuicyjna dzięki czemu każdy spokojnie poradzi sobie z instalacją.

Po połączeniu termostatu ze smartfonem możemy obsługiwać go z każdego miejsca na ziemi pod warunkiem dostępu do Internetu.

Ta innowacyjna technologia pozwala nam na ręczne a także zdalne sterowanie temperaturą w pomieszczeniach. Będąc daleko od domu w każdej chwili poprzez aplikację możemy włączyć ogrzewanie, tak, aby była idealna kiedy do niego wrócimy. Program aktywuje ogrzewanie lub chłodzenie przez ograniczony czas ( 30, 60 lub 90 minut) niezależnie od ustawionego profilu i temperatury w pomieszczeniu. Możemy również wyświetlać temperaturę oraz poziom wilgotności.

Urządzenie jest energooszczędne oraz ekonomiczne. Tryb „Boost” pozwala uniknąć marnotrawstwa energii, ponieważ po zakończeniu okresu pracy możemy mieć pewność, że ogrzewanie lub chłodzenie wyłączy się.

Inteligentny termostat wi-fi firmy Bticino
Termostat Bticino

Montujemy go na ścianie- co wygląda bardzo nowocześnie, bardzo estetycznie wykonany, o niewielkich wymiarach, zaledwie 126 x 87 milimetrów, przy grubości jedynie 28,1 milimetrów przy montażu naściennym.

To samo urządzenie może być instalowane na wielu smartfonach, więc różni domownicy/ użytkownicy mogą nim sterować. Można utworzyć i nadać mu tygodniowe programy.

Inteligentny termostat Wi-fi firmy Bticino jest pokryty szkłem, wpasuje się w każde, nawet najbardziej wymagające pomieszczenie. Metalizowany szczegół to element wyróżniający, który charakteryzuje urządzenie.

Inteligentny termostat wi-fi bticino
aplikacja

Prezentacja urządzenia

Podłączenie termostatu

 

Więcej produktów tej włoskiej firmy znajdziecie Państwo tutaj.

Jeśli mają Państwo pytania zapraszamy do kontaktu. Chętnie pomożemy!

 

 

 

 

...

Inteligentne technologie dla domu w ofercie Alarm-Service

Inteligentne technologie dla domu w ofercie firmy Alarm-Service.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą bogato rozbudowaną ofertą handlową.

Inteligentne technologie dla domu
Inteligentny budynek

Jesteśmy firmą działającą na rynku od ponad dwudziestu lat. W ciągu ostatnich pięciu lat prężnie się rozwijamy oraz powiększamy naszą bazę danych. Współpracujemy z klientami z zagranicy, np z Anglii, Francji, Danii.

Nasze dotychczasowe doświadczenie pozwala nam na przygotowanie najlepszych ofert handlowych dostosowanych pod potrzeby konkretnego klienta. Uważamy, że podstawą w osiągnięciu sukcesu jest solidny wywiad z klientem oraz dobra organizacja pracy.

Proponujemy Państwu nowoczesne inteligentne technologie dla domu, które ułatwią Państwu życie.

W naszej branży znajdziecie praktyczne rozwiązania zaczynając od podstawowych domofonów, poprzez warianty z monitorami, inteligentny budynek- sterowanie oświetleniem, ogrzewaniem, roletami itd.

Zajmujemy się również automatyką bramową, szlabanami, słupkami antyterrorystycznymi oraz systemami alarmowymi.

Handlujemy z polskimi a także zagranicznymi firmami.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą handlową:

 

Zachęcamy również do lepszego poznania nas tutaj.